Kindersztuba

Kindersztuba | Guardians of the Galaxy vol. 2

Zapraszamy was do kina na film "Strażnicy Galaktyki" reżyserii James'a Gunn'a. Film rozpoczyna się o godzinie 21:00 Jest to projekcja w języku angielskim, z polskimi napisami w technologii 3D (DepthQ). Okulary można otrzymać za dodatkową opłatą.
Czekamy na was o godzinie 20:30 przy kasach. Również zaznaczamy, że osoby zainteresowane wyjściem poza kliknięciem "wezmę udział" proszone są o kontakt poprzez facebooka, lub poprzez stronę internetową (http://www.dar-opole.pl/index.php/grupy/kindersztuba) z osobami odpowiedzialnymi za to wyjście: Magdalena Wosik oraz Kurt Smyrek.

Opis filmu
Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków, Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.

W tym dniu nie odbędzie się Msza św. w kaplicy o godzinie 19:00, ani adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 18:30.
Widzimy się o 20:30 w kinie Helios.


https://www.facebook.com/events/762299500617758/

Kindersztuba | Wyjście do kina: Chata

Zapraszamy was na film pod tytułem Chata (The Shack) reżyserii Stuart'a Hazeldine'a. Film zaczyna się o godzinie 18:45, więc prosimy, aby osoby chcące wziąć udziął w tym wydarzeniu znalazły się w kinie już o godzinie 18:15.
Jako, że trzeba było zrobić rezerwację, to ilość miejsc jest ograniczona dlatego prosimy osoby zainteresowane o kontakt w sprawie wpisania na listę. Kontakt: smyrekkonrad@gmail.com

opis filmu
Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem, pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.

W tym dniu nie odbędzie się adoracja o godzinie 18:30 ani msza o 19:00. Widzimy się w kinie :)

https://www.facebook.com/events/788587641305367/

 

Dzień Kobiet

Najdroższe Kobiety,
W tym wyjątkowym dniu pragniemy zaprosić Was do naszego Duszpasterstwa na godzinę 20.oo. Nie będziemy w tym momencie pisać co dla was przygotowaliśmy, bo wiemy jak bardzo lubicie tajemniczość, a w szczególności w tym dniu.

podpisano: Mężczyźni

Data ta nie jest przypadkowa i wiąże się z starożytnym Rzymem, gdzie w pierwszym tygodniu marca mężczyźni obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali wszystkie ich zachcianki.

 

Widzimy się o godzinie 20:00, ale zapraszamy was już wcześniej - 18:30 adoracja, 19:00 msza św. w waszej intencji :)

https://www.facebook.com/events/662854017255440/

 
 
 

Kindersztuba | Projekcja filmu

Zapraszamy was na projekcję filmu "Siła spokoju" reżyserii Victora Salva. Film uruchamiamy o 20:00, po mszy św. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, także nie będzie żadnych przekąsek, ale mamy pewność, że nie będą one potrzebne :)
Film dobrze wpisuje się w rozpoczynający się okres Wielkiego Postu, więc mamy nadzieję że pomoże on nam w naszch postanowieniach.

Życie młodego utalentowanego sportowca Dana Millmana (Scott Mechlowicz) to pasmo sukcesów – jest przystojny, ma pieniądze, a osiągnięciom sportowym towarzyszy równie imponujące powodzenie u kobiet, które zmienia jak rękawiczki. Niestety wypadek brutalnie przerywa jego karierę i wspaniałe plany na przyszłość. Dan załamuje się, zaczynają go męczyć przerażające koszmary senne. Którejś kolejnej nieprzespanej nocy trafia na stację benzynową, gdzie spotyka tajemniczego mechanika Socratesa (Nick Nolte), który na zawsze odmieni jego życie... Film jest ekranizacją autobiograficznej powieści Dana Millmana „Droga miłującego pokój wojownika”. 

http://www.filmweb.pl/film/Si%C5%82a+spokoju-2006-211209

Widzimy się o godzinie 20:00, ale zapraszamy was już wcześniej - 18:30 adoracja, 19:00 msza św.

https://www.facebook.com/events/617946028410854/

 

Kindersztuba | Kręgle

Zapraszamy was w najbliższą środę na kręgle do Kubatury przy ulicy Oleskiej 102.
Prosimy aby zainteresowane osoby kliknęły "wezmę udział" w wydarzeniu abyśmy wiedzieli ile torów wynająć. Link do wydarzenia znajdziecie na końcu artykułu.
Spotykamy się w budynku już przed godziną 19.00 tak, aby na spokojnie założyć buty i rozgrzać palce.
Koszt wynajęcia toru wynosi 35 zł za dwie godziny, dlatego im więcej osób weźmie udział tym mniej będziemy płacić ;)

Kindersztuba | Kręgle

 
Zapraszamy was w najbliższą środę na kręgle do Kubatury przy ulicy Oleskiej 102.
Prosimy aby zainteresowane osoby kliknęły "wezmę udział" w wydarzeniu abyśmy wiedzieli ile torów wynająć. Link do wydarzenia znajdziecie na końcu artykułu.
Spotykamy się w budynku już przed godziną 19.00 tak, aby na spokojnie założyć buty i rozgrzać palce.
Koszt wynajęcia toru wynosi 35 zł za dwie godziny, dlatego im więcej osób weźmie udział tym mniej będziemy płacić ;)

Kindersztuba | Łyżwy vol. 2

W najbliższą środę zapraszamy was na ślizgawkę, lecz tym razem nie idziemy na kryte lodowisko toropol, a na staw barlickiego.
Nie wymagamy od was perfekcyjnych umiejętności jazdy na łyżwach - chodzi nam o to żeby dobrze się bawić. Łyżwy możecie wypożyczyć na miejscu, lub wziąć swoje. Wypożyczenie nic nie kosztuje.
Spotykamy się przed wejściem na ślizgawkę o godzinie 18:15, tak żeby każdy miał czas na założenie łyżew i ewentualne zostawienie rzeczy w szatni. 
Niestety nie kwalifikujemy się na bilet ulgowy, więc prosimy aby każdy przygotował sobie 5 zł. 
W tym dniu wyjątkowo nie będzie spotkania w DARze ponieważ ślizgawka koliduje z godzinami mszy także uprzedzamy, że w tym dniu NIE BĘDZIE nabożeństwa o godzinie 19.00 ani wystawienia Najświętszego Sakramentu o godzinie 18:30. Na wszystkich czekamy pod wejściem o 18:15. 
Oczywiście prosimy was o bezpieczeństwo na lodzie :)
Do zobaczenia

 

Kindersztuba | Planszówki

W poniedziałek i wtorek odpoczywamy po sylwestrze, ale już w najbliższą środę zapraszamy was na wieczór gier planszowych. 
Zaczynamy o godzinie 20.00 i gramy tak długo na ile będziemy mieć ochotę. Będzie sporo tytułów gier, ale jeżeli jesteś w posiadaniu jakieś "wypasionej" planszówki w którą chciałbyś zagrać, to nie krępuj się i weź ją ze sobą :)

Gramy 04.01.2017 o godz. 20.00 w DA Resurrexit

Wcześniej od godz. 18.30 - Adoracja i okazja do spowiedzi, a o 19.00 - Msza św. z homilią.
 


https://www.facebook.com/events/1839155619692418/

Kindersztuba | Projekcja filmu II

 

 

Jako, że święta już tuż tuż... chcemy was zaprosić na projekcję filmu pt.: "Opowieść Wigilijna" (A Christmas Carol) z 1999 roku. Rolę Ebenezera Scrooge'a wcielił się Patrick Stewart. Jest to jedna z najlepszych ekranizacji powieści Charles'a Dickens'a.

Mamy nadzieję, że mimo godzin rektorskich i dziekańskich znajdziecie jeszcze czas żeby do nas przyjść i przypomnieć sobie tą świetną opowieść :)


Opowieść Wigilijna Charlesa Dickensa to chyba najczęściej ekranizowana historia świąteczna. Ten filmn jest zrobiony jak nigdy dotąd. Wprowadza nas w spaniały tajemniczy klimat. Stary Scrooge w noc wigilijną postanawia zmienić swoje życie na lepsze. Dzieje się to za sprawą 3 duchów.

Widzimy się o godzinie 19:00 w Duszpasterstwie :)