Akademicka Odnowa w Duchu Świętym

Czytaj więcej...Wszystko zaczyna się od spotkania... przyjaźń, miłość, życie, wiara...

Hasłem, które towarzyszyło przygotowaniom do ŚDM w Krakowie w naszej diecezji były słowa: Spotkanie jest najważniejsze. 

W lipcu 2016 roku doświadczyliśmy prawdziwości tych słów na własnej skórze, a przede wszystkim w naszych sercach.

Spotkanie z drugim człowiekiem nabiera głębi wtedy, gdy spotykamy się najpierw z Bogiem. To jest pierwsze spotkanie, z którego rodzi się każde następne.

Odnowa w Duchu Świętym to niesamowita okazja do bardzo osobistego spotkania z Bogiem. W czwartkowe wieczory chcemy razem (choć bardzo osobiście) się z Nim spotkać, z Nim rozmawiać, dziękować i prosić Go, a przede wszystkim Go Uwielbiać.

We wspólnej modlitwie prosimy  Ducha Świętego o pomoc w codzienności, o pełnię życia, dziękujemy za duże i małe sprawy, uwielbiamy Boga wspólnym śpiewem.

Katecheza

Jeśli chcemy spotkać się z Bogiem, to chcemy by to było spotkanie z Kimś kogo znamy. Dlatego każde spotkanie, to nie tylko modlitwa, ale również krótka katecheza, w czasie której wspólnie szukamy odpowiedzi na pytania które nosi w sercu wielu z nas. 

Gdzie i kiedy?

Spotkania Odnowy odbywają się w czwartek o godz. 20.00 w kaplicy DAR (ul. Drzymały 1).

Odpowiedzialna za grupę: Karolina Drespa

 
 
 
 

Bóg? Tak, chętnie! Kościół? Nie za bardzo...

Czytaj więcej...Ja proszę księdza w Pana Boga wierzę, ale do kościoła, to za bardzo nie chodzę, bo... i tutaj pojawia się cała litania różnych wniosków, uwag, zarzutów, interpelacji... często za każdym z nich kryje się jakieś trudne życiowe doświadczenie, które spowodowało, że dana osoba odwróciła się od Kościoła.

Czy wiara bez wspólnoty Kościoła, przeżywana samemu ma sens? Będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, w czasie czwartkowego spotkania Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wysłuchania katechezy, o tym jak czasami pod górkę nam do Kościołą
Czwartek, 12.01.2017, godz. 20.00 - kaplica D.A. Resurrexit.
O godz. 19.00 - zapraszamy na Mszę św. a od 18.30 - Adoracja i okazja do spowiedzi.

fot: Stefan Kunze

 

Dlaczego dobry Bóg pozwala na zło?

Czytaj więcej...Spotkanie przeniesione na 17.11.2016

Nie da się nie widzieć zła w świecie. Wciska się w każdą możliwą szparę naszej codzienności. Jest towarem, który sprzedaje się doskonale w dziennikach telewizyjnych i na portalach internetowych. Jest największym celebrytą naszych czasów... rodzi się jednak pytanie dlaczego?

Dlaczego jeśli Bóg jest dobry, to na to wszystko pozwala? Pozwala na choroby, na głód, na cierpienie, wojny... 

W czasie czwartkowego spotkania Akademickiej Odnowy w Duchu Świętym spróbujemy zmierzyć się z tym pytaniem. Będziemy też modlili się o tryumf dobra w nas i wokół nas.

Zapraszamy na godz. 19.00  na Mszę św. z homilią
godz. 20.00 - Spotkanie modlitewne z katechezą
od godz. 18.30 - Adoracja / Różaniec w int. DA / okazja do spowiedzi.