2017

Jesienne Wędrowanie

Na dobry początek nowego roku akademickiego serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania po Beskidach. Naszą bazą wypadową będzie Wisła. Na pewno nie zabraknie czasu na górskie wędrówki, wspólną Eucharystię, dobre spotkania i rozmowy, pizzę, planszówki... no i kisiel.

Termin: 27 (po południu) - 29.10.2017
Opłata
: 150 PLN
Zapisy do 23.10.2017 przez wypełnienie poniższego formularza, (pierwszeństwo zapisów mają aktualni studenci)

Złap Rybę - Rekolekcje na dobry początek

Są tacy, którzy bez wędkarstwa nie mogą żyć. Słońce, deszcz, dzień, noc... każdą wolną chwilę spędzają nad wodą z wędką w ręku. Godzinami potrafią opowiadać o swoich wędkarskich sukcesach i porażkach. Każda złowiona ryba potrafi urosnąć w opowiadaniach do niebotycznych rozmiarów. To jest po prostu ich pasja!

Ale czy student na pierwszym czy kolejnym roku może czegoś się nauczyć od wędkarza? Czy zaczynając nowy rok akademicki możemy w tym banalnym i dla wielu ludzi nudnym zajęciu, odnaleźć jakieś inspiracje, wskazówki na te miesiące, które przed nami? O złapanie jakiej ryby warto się starać? Gdzie łowić, a gdzie nie warto tracić czasu? Jakiej zanęty użyć? Jak przyprawić i jak przygotować rybę? Kogo nią poczęstować? Czy złota rybka to tylko mit? 

Tegoroczne Akademickie Rekolekcje na Dobry Początek zatytułowaliśmy "Złap Rybę". Przez dwa wieczory będziemy razem słuchać Słowa Bożego i szukać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które warto zadać sobie na początku roku pracy. Zapraszamy Cię na krótki kurs "wędkarstwa śródlądowego" z elementami wielkomorskimi i pustynnymi.

Plan działań wygląda następująco

Kompania Braci

Kompania Braci wyrusza kolejny raz "do boju". Po Wdzie, Gwdzie, Piławie, Dobrzycy... przyszła pora na Regę i Bałtyk. Szczegóły jeszcze wymagają dopracowania, ale zapisy już możemy zacząć.

W KILKU SŁOWACH:

Dla kogo? Dla akademickiej (i licealnej) męskiej części społeczeństwa. 
Kiedy?29.07 - 4.08.217
Gdzie? Rega, aż do Morza Bałtyckiego
Za ile? 350 PLN

CO JEST POTRZEBNE?

Otwarte serce na Boże działanie, gotowość do przeżycia przygody, chęć do budowania wspólnoty, zapał do pracy
Przydatne również będą śpiwór i karimata, namiot również wskazany.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Trzeba dokładnie wypełnić poniższy formularz. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest otrzymanie wiadomości e-mail, z dalszymi informacjami nt. spływu. 

Ankieta - podsumowanie I semestru i spojrzenie w przyszłość

Tak jak to było już wspomniane w czasie naszych rekolekcji, zapraszamy do wypełnienia krótkie ankiety. Chcemy nią podsumować I semestr w DARze, ale również popatrzeć do przodu. Chcemy by to była Twoja wspólnota, w której znajdziesz coś dla siebie. Oczywiście ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie Ci tylko kilka minut. 

Ankietę znajdziesz po kliknięciu Czytaj Więcej

Z góry dziękujemy za każdy głos!

Rozum Serce Ciało - Akademickie Rekolekcje Wielkopostne

Rozum, serce i ciało. Dzięki nim możemy odkrywać obecność Boga. Czasem niedoceniami ich roli, a czasem je przeceniamy. Jak dobrze wykorzystać te narzędzia, które dał nam Pan Bóg? Co zrobić, żeby one nas prowadziły do Boga, a nie od Niego oddalały?
Zapraszamy na Wielkopostne Rekolekcje dla studentów i absolwentów, które w tym roku poprowadzi dla nas ks. Łukasz Knosala - wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Spotkania rekolekcyjne tradycyjnie w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1a, w dniach od 13 do 15 marca 2017.

od godz. 19.30 - Adoracja i okazja do spowiedzi
godz. 20.00 - Msza św. z homilią, a po niej konferencja rekolekcyjna
ok. 21.40 - spotkanie przy herbacie i "100 pytań do... księdza rekolekcjonisty"

Nagrania rekolekcji można obejrzeć poniżej.

 

Oj, będzie BAL

Zenon Laskowik śpiewał przed laty niezwykle sympatyczną piosnkę, którą załączamy na samym końcu.
Jej treść sprowadza się do stwierdzenia Oj, będzie BAL! Już 18 lutego w DARze, godz. 20.00 - Bal Karnawałowy na weselną nutę. 

Jeśli na weselną nutę, to znaczy, że będą i Młodzi, i tort i zabawy i wodzirej Bartek, który to wszystko będzie nakręcał. Tak więc zabawa zapowiada się do samego rana.

Osoby chętne do zabawy prosimy o zgłaszanie się na mail kindersztuba2017@gmail.com do 14 lutego.

Opłata za uczestnictwo: 30PLN/os. lub 50 PLN/parę
w cenie: doskonała zabawa, a także posiłek, napoje, przekąski

Zapraszamy!

Kolęda w akademikach Politechniki Opolskiej

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku, chcemy odwiedzić z wizytą duszpasterską studentów Politechniki Opolskiej, w ich mieszkaniach w akademikach. Kolęda odbędzie się w dniach 23 - 26.01.2017 i codziennie będzie rozpoczynać się o godzinie 20.00. 

D.S. Sokrates - 23.01
D.S. Pryzma - 24.01
D.S. Zygzak - 25.01
D.S. Zaścianek - 26.01

Tych, którzy chcą przyjąć księdza po kolędzie bardzo prosimy o zgłoszenie chęci spotkania poprzez poniższy formularz. Bardzo nam to ułatwi organizację czasu. 

Formularz znajdziesz poniżej.