Zapal Światło

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_Instagram_RekolekcjeAdwentowe2017.jpgZapal Światło - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, na które zapraszamy Cię w dniach 4 - 6 grudnia 2017 do kaplicy DA Resurrexit (ul. Drzymały 1a / wejście za kościołem akademickim). Zaczynamy Mszą św. z konferencją o godz. 20.00, a po wszystkim zapraszamy na spotkanie przy herbacie w naszej kawiarence i "100 pytań do ojca prowadzącego". Od godz. 19.30 będzie okazja do adoracji i spowiedzi świętej.

Rekolekcje poprowadzi ks. Sylwester Pruski, od 2012 roku sędzia sądu duchownego diecezji opolskiej, a ostatnio został mianowany przez ks. Biskupa delegatem biskupim ds. ochrony dzieci i młodzieży. 

O czym będziemy mówić w czasie rekolekcji? Kilka słów od ks. Sylwestra

Duch Święty doczekał się swoich pięciu minut - albo raczej dwóch lat - w Polsce, ponieważ to Jego właśnie będzie dotyczył dwuletni program duszpasterski rozpoczynający się w naszym wspaniałym kraju od pierwszej Niedzieli Adwentu. Postanowiłem więc podjąć rękawicę, jaką rzuca Konferencja Episkopatu Polski i podjąć temat Ducha Świętego właśnie. Zdaję sobie sprawę, że zwracam się do ekspertów, gdyż chyba nikt nie współpracuje tak blisko z Duchem Świętym, jak sami studenci – przynajmniej dwa razy w roku ;) Hasło „Zapal światło” sugeruje jednak, że z Duchem Świętym spróbujemy wejść w trwalszą relację niż ta, która zawiązuje się w czasie kilku sesyjnych tygodni – wszak mowa będzie o zapalaniu, a o gaszeniu nikt nie wspomina.
Póki co zachęcam, by w intencji rekolekcji już westchnąć do Boga w modlitwie.
Pozdrawiam i zapraszam
Ks. Sylwester

 

primi sui motori con e-max