Tygodniowy rozkład jazdy 2013/2014

Wraz z nowym rokiem akademickim zmieniamy troszkę tygodniowy plan spotkań w Duszpasterstwie. Zapraszamy także do zaangażowania się we współtworzenie spotkań. Jest to okazja, by ubogacić nie tylko siebie, ale też innych swoimi zdolnościami.

Niedziela - Zaproszeni

Wszystkich, którzy wracają w tym dniu z domu na uczelnie, zapraszamy na Wieczorną Eucharystię o godzinie 18.30 do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu (obok sklepów Real i MediaMarkt). Na tej Mszy św. kazanie zwykle ma jeden z duszpasterzy akademickich naszej wspólnoty (ks. Gienek albo ks. Marcin), którzy pod koniec Mszy św. przedstawiają również ogłoszenia duszpasterskie naszej wspólnoty na bierzący tydzień. 

Jeśli jesteś ministrantem lub lektorem w swojej rodzinnej parafii, zapraszamy Cię do służby przy ołtarzu.

Pół godziny przed Mszą św. jest okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty

Poniedziałek - Posłani...

Od godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

O 19.30 - Msza św. w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego (ul. Drzymały 1a)

Odnowa2013.jpg

Wtorek - Obdarowani

godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

godz. 19.00 - Msza św. w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego (ul. Drzymały 1a).

Po Mszy św. zapraszamy na cykle spotkań o charakterze formacyjnym w szerokim rozumieniu tego słowa.

od października

warsztatykobiet2013.jpg

od 3 grudnia

tance.jpg

W drugim semestrze roku akademickiego 2013/14 planujemy m.in. kurs przedmałżeński. Szczegóły wkrótce.

Środa - Zasłuchani

godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

godz. 19.00 - Msza św. w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego (ul. Drzymały 1a).

Po Mszy św. zapraszamy do wspólnego słuchania Słowa Bożego.

wkoloslowo.jpg

Czwartek - We Wspólnocie

od 17.00 - przygotowywanie kolacji

godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

godz. 19.00 - Msza św. w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego (ul. Drzymały 1a).

godz. 20.00 - Wspólna Kolacja dla wszystkich osób zaangażowanych w Duszpasterstwo (Oczywiście zaproszeni są także Ci wszyscy, którzy jeszcze nie wiedzą, co to jest D.A.R, chcieliby do D.A.Ru dołączyć). Chcemy by ten wieczór był wieczorem integrującym wszystkich zaangażowanych w D.A.R.

godz. 22.00 - Od trzech lat czwartkowe wieczory są w opolskim Radiu PLUS zarezerwowane dla studentów z opolskich Duszpasterstw Akademickich Resurrexit i Xaverianum, którzy na zmianę prowadzą interaktywną audycję Nocne Rozmowy na PLUS.

nocnerozmowy.jpg

Piątek - Czyste Serca

Raz na dwa tygodnie zapraszamy na spotkanie Ruchu Czystych Serc. Rozpoczynamy zawsze Mszą św. o godz. 17.30, a potem spotkanie formacyjne

primi sui motori con e-max