Wielkopostne "Życia sprzątanie"

Spis treści

b_250_179_16777215_00_images_Plakaty_2013_RekWLKP_2013.jpgCo jakiś czas , nawet najwięksi bałaganiarze, są zmuszeni do tego, żeby zrobić porządki. A to mama zapowiedziała się u synka na stancji z wizytą, a to znajomi na imprezę się zapowiedzieli, a to już po imprezie przez pokój przejść się nie da... W każdym bądź razie - choć bardzo tego nie lubimy, co jakiś czas sprzątamy.
Tym razem w sprzątaniu pomagał nam o. Janusz Pyda OP, krakowski dominikanin.

Można już posłuchać Homilii i konferencji wygłoszonych w czasie rekolekcji, a także przeczytać świadectwa uczestników...


{nmap}normal|300|250|media/mp3/Rekolekcje_WlkPost_2013|||d{/nmap}

 

 

 


Witam,
Chciałem z Wami podzielić moimi przemyśleniami odnośnie tegorocznych rekolekcji. Otóż pierwszy raz w życiu nie czuję po rekolekcjach tak zwanego "kaca moralnego". Do tej pory wszystkie nauki w których miałem przyjemność uczestniczyć sprowadzały się tylko do pustych nieraz słów, których każdy słuchał ze znużeniem i wyczekiwaniem na końcowe "amen". Natomiast ojciec Janusz w prosty, ale jakże dobitny sposób potrafił mówić o rzeczach prozaicznych, o których mimo wszystko zapominamy na co dzień. Z każdym słowem, które wypowiadał czułem jak by mówił o moim życiu. To niesamowite uczucie przeżyć coś podobnego. To nie były zwykłe nauki rekolekcyjne, to była prawdziwa lekcja życia.
Ze swojej strony chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych wspaniałych dni skupienia jak również prowadzącemu je ojcu Januszowi. Mam nadzieję, że zaszczyci nas jeszcze swoją obecnością. Bóg zapłać za wspólne "życia sprzątanie", modlitwę i spędzony czas. Naprawdę warto było być z Wami. Rodzinna atmosfera, która panuje w DA Resurrexit to coś wspaniałego i nic tylko dziękować Bogu za Was wszystkich, których postawił na drodze mojego życia. Do zobaczenia wkrótce. :)
Łukasz
 
primi sui motori con e-max