Adwent 2016

Ogród

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2016_Adwent_6Ogrod.jpgPiątek I tygodnia Adwentu

Taka pogoda jak dziś nie nastraja zbyt optymistycznie. Jesienno – zimowa plucha, nisko wiszące chmury, brak słońca… to wszystko daje się nam mocno we znaki. Chodzimy przygnębieni, rozdrażnieni, smutni.

Tym bardziej może warto na chwilę pomyśleć o swoim sercu jako o wiosennym czy letnim OGRODZIE pełnym kolorów i życia, kwiatów i owoców. Czyż nie w krótkim czasie Liban zamieni się w ogród, a ogród za bór zostanie uznany (Iz 29, 17)

Właśnie tak Bóg patrzy na Twoje serce. Nawet jeśli Tobie wydaje się być ono skaliste i niedostępne jak górskie przełęcze, albo (trzymając się tych obrazów, które widzimy za oknem) pogrążone w zimowym letargu i przytłaczającej ospałości, to Bóg już widzi wiosnę. Już dostrzega ziarna piękna i dobra, które złożył w Tobie i które tylko czekają by wybuchnąć paletą wiosennych kolorów, w najbardziej nieoczekiwanych miejscach Twojego życia.

Jego przyjście, na które czekamy, o którym przypomina nam adwent nie tyle jest końcem świata, końcem czasu, ale początkiem nowego życia, nowego świata, nowego czasu. Gdy otwieramy nasze serca na Boga, gdy z wiarą wyczekujemy Jego przyjścia (jak niewidomi z dzisiejszej Ewangelii) już w naszym sercu budzi się wiosna nowego życia

primi sui motori con e-max