Adwent 2016

Zdrowie

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2016_Adwent_9Zdrowie.jpgPoniedziałek II tygodnia Adwentu

Najliczniejsza grupa reklam, które serwuje się nam każdego dnia w mediach dotyczy wszelkiego rodzaju lekarstw i medykamentów. Nawet w bardzo małych miejscowościach jest czasem po kilka, a nawet kilkanaście aptek i wszystkie one bez problemu prosperują. Z pewnością życzenia zdrowia, bo ono jest proszę księdza najważniejsze, będą jednymi z najczęściej powtarzanych życzeń w czasie nadchodzących świąt. Z taką też intencją, z pragnieniem zdrowia ciągną ludzie z najdalszych stron na Msze z modlitwą o uzdrowienie.

Z taką też w końcu szlachetną i słuszną intencją, czterech przyjaciół przyniosło na noszach sparaliżowanego człowieka do Jezusa. Chcieli, żeby go uzdrowił, żeby mógł znów chodzić. Wierzyli, że ON może to zrobić.

I rzeczywiście Jezus, widząc ich wiarę, uzdrowił ich przyjaciela. Ale zanim uzdrowił ciało, najpierw przywrócił zdrowie jego duszy: Człowieku odpuszczają ci się twoje grzechy!

Zwracajmy uwagę na zdrowie naszego ciała, dbajmy o nie jak najlepiej, by służyło nam jak najlepiej przez długie lata. Nie dajmy sobie jednak wmówić, że jego zdrowie jest ważniejsze niż zdrowie naszej duszy. Co z tego, że będę miał piękne, zdrowe i wysportowane ciało, gdy moje serce będzie sparaliżowane grzechem.

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle (Mt 10, 28).

Panie Jezu, dotknij i uzdrów mojego serca!

fot. freestock.org

primi sui motori con e-max