Adwent 2016

Radość

 b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2016_Adwent_15radosc.jpgIII Niedziela Adwentu / Gaudete

Nie trudno się domyśleć „jednego słowa” na trzecią niedzielę adwentu – niedzielę RADOŚCI. Liturgia tłumaczy, że jej przyczyną jest bliskość Pana Jezusa, który był i jest, i który przychodzi. On jest naszą radością i pokojem.

Jakże to się kłóci z naszym doświadczeniem codzienności, gdzie tej radości jest tak mało. Dużo jest pustego śmiechu, rubaszności, ironii i kpiny, ale radości tak naprawdę jest bardzo mało. Od kilku dni Słowo Boże w liturgii Mszy św. podprowadza nas pod dzisiejszą niedzielę podając bardzo konkretne wskazówki co człowiek może zrobić, by doświadczyć tej autentycznej i głębokiej radości, by dobrze przyjąć Przychodzącego.

W piątek Izajasz podpowiedział bardzo prosto i konkretnie: o gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale… Źródłem prawdziwej radości jest życie posłuszne Bożym przykazaniom. Nie zawsze jest ono łatwe i przyjemne, ale w ostatecznym rozrachunku, zawsze daje prawdziwą radość i pokój. Chyba nic więcej już nie muszę pisać.

Pięknej, radosnej niedzieli.

fot.: Ben White

primi sui motori con e-max