#JednoSłowo 2017

Owoce

 

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_02_5Stycznia.jpg5 stycznia

Wyobraź sobie, że Twoje życie to przydomowy ogród czy sad. Czego się po nim spodziewasz? Bez wątpienia pragnieniem każdego ogrodnika czy sadownika jest to, by ogród był nie tylko piękny, zadbany. Cała troska o to poletko ziemi, o te warzywa, krzewy i drzewa ma właściwie jeden cel: by to wszystko pięknie zaowocowało. Ogród/sad jest po to, by przynosił plony/owoce. 
Trzeba poświęcić wiele swojej pracy, zaangażowania, czasu. By owoce były jak najpiękniejsze. Bez tego wszystkiego ogród szybko zarośnie chwastami, a owoce jeśli jakieś będą, nie będą takie jakich byśmy oczekiwali. 
Ale największą radość daje czas zbiorów, gdy można zobaczyć, dotknąć, powąchać, a w końcu skosztować owoców swojej pracy. Nie ma większej radości.
Mój tato pysznymi jabłkami antonówkami z naszej działki obdzielał większość naszych znajomych i sąsiadów. A gdy teraz jadę latem do domu, to mama nie chce mnie wypuścić z domu jeśli nie zabiorę choć trochę jej pomidorów. To takie naturalne, że z owoców jesteśmy dumni i chcemy się nimi dzielić.
Tak jak sadownik oczekuje i cieszy się owocami ziemi i jego pracy, tak każdy z nas oczekuje i cieszy się dobrymi owocami swojego życia. Cieszymy się tym, co dla nas dobre i wartościowe i ta radość powoduje, że nie chcemy tego dobra zatrzymywać tylko dla siebie, ale chcemy się nim dzielić z innymi. 
Gdy ktoś chwali się, dzieli się z wszystkimi wokół chwastami swoich grzechów, jesteśmy po prostu zażenowani. Nie wiemy co powiedzieć. 
Uczniowie dzielą się dziś ze sobą tym wielkim owocem Bożej miłości do człowieka jakim jest Jego Syn – Pan Jezus. Podają jeden drugiemu, to co poruszyło ich serce. Dzieląc się tym wielkim Dobrem, nic nie tracą. Przeciwnie – zyskują. 
Kto skosztował Jezusa, nie może zatrzymywać Go dla siebie. Probierzem prawdziwości doświadczenia wiary, jest to jak się tym doświadczeniem dzielimy z innymi, jak obdzielamy innych owocami naszego życia wiarą. 
Jakie owoce przynosi moje życie? Co robię, by były one piękne, dobre, smaczne? Czy dzielę się z innymi owocami mojej wiary, mojego spotkania z Jezusem? 
 
primi sui motori con e-max