#JednoSłowo 2017

Decyzja

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_24_01_2017.jpgWtorek 3 tygodnia zwykłego

Kilka spotkań, kilka osób, kilka rozmów, a temat właściwie ten sam. Problem odwagi podjęcia decyzji, albo bycia konsekwentnym w jej wypełnieniu. Jedni boją się decyzję podjąć, uciekają przed nią, boją się, że będzie błędna, że „nie będą szczęśliwi”, boją się jej konsekwencji – bo czują, że za każdą decyzją idzie rezygnacja z czegoś. Czasem, uciekając przed tą decyzją pakują się w poważne życiowe kłopoty.  Drudzy, choć podjęli decyzję, to nie chcą ponosić jej konsekwencji, odwracają się od niej, zaprzeczają jej.
Czytam dziś liturgię Słowa i myślę o decyzji, którą podjął Syn Boży – by stać się człowiekiem, by za mnie umrzeć, by dać mi Nowe Życie, a wszystko zawiera się w tej jednej decyzji: aby pełnić wolę Ojca. 
Każdego dnia podejmujemy różne decyzje, poważne i całkiem błahe. Wszystkie one jednak powinny mieścić się właśnie w tym jednym kluczu: Przychodzę Boże pełnić TWOJĄ wolę. 
Taka decyzja zawsze jest związana z jakąś ofiarą, wyrzeczeniem. Ale taka decyzja jest również kluczem do rodziny Jezusa i do tego nieustannie Nowego, które chce mi dać Bóg.
Proś dziś o jasność i odwagę podejmowania decyzji zgodnie z wolą Bożą.
 
primi sui motori con e-max