#JednoSłowo 2017

Wszystko

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_30_01_17.jpgPoniedziałek 4 tygodnia zwykłego

Po całym dniu nauczania, Jezus wraz z uczniami przeprawia się na drugą stronę Jeziora Galilejskiego. Prawdopodobnie jeszcze w nocy, albo o świcie docierają na drugi, niezwykle poszarpany i urwisty brzeg jeziora, do kraju Gerazeńczyków. Ten przypuszczalny czas wydarzeń jeszcze bardziej nadaje grozy opisanym wydarzeniom.

Liczne groty skalne wydrążone przez wodę były używane jako grobowce. Z nich też wybiega naprzeciw Jezusa opętany człowiek. Widok ten musiał mocno utkwić w pamięci św. Piotra, skoro św. Marek – jego kronikarz tak dokładnie opisuje całe wydarzenie: Mieszkał on stale w grobach i nawet łańcuchem nie mógł go już nikt związać. Często bowiem wiązano go w pęta i łańcuchy; ale łańcuchy kruszył, a pęta rozrywał, i nikt nie zdołał go poskromić. Wciąż dniem i nocą krzyczał, tłukł się kamieniami w grobach i po górach. (Mk 5, 3). Noc, szum jeziora bijącego o skały, grobowce, łańcuchy, pęta, krzyki, kamienie… a potem jeszcze imię demona Legion (od 3000 do 8000 żołnierzy) wskazujące na liczbę złych duchów, które opętały człowieka. Gdy razem zestawimy te fakty, są one po prostu przerażające.

Św. Marek opisuje to wszystko tak dokładnie, by pokazać jak bardzo ów człowiek był zniewolony przez złego ducha, jak daleko zły duch potrafi wkroczyć i podbić ludzkie serce. Jak sami jesteśmy bezbronni wobec legionów złych duchów atakujących granice naszego serca.

Ale niezależnie od tego, jak daleko w krainę śmierci człowiek wejdzie , jak nisko upadnie, jak przerażająca jest jego duchowa sytuacja – Jezus potrafi go uleczyć i dać mu po prostu nowe życie.

Jedno Słowo, które chcę Ci dziś zaproponować to słowo WSZYSTKO. Bo dla Jezusa nie ma sytuacji beznadziejnych, On potrafi naprawdę WSZYSTKO zmienić. 

primi sui motori con e-max