#JednoSłowo 2017

Odważnie

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Czerwiec_25_06_17.jpg12 Niedziela zwykła A

Trzykrotnie Jezus dziś zaleca swoim uczniom, by się nie lękali. Bo Jego uczniowie są jak królewscy heroldowie, obwieszczający z mocą to, co sami usłyszeli. Herold nie głosi siebie, ale jest przekazicielem tego, co Król chce ogłosić swoim poddanym. Pomimo przeciwności, oporu słuchaczy – herold ogłasza, to co mu zadano.

Chrześcijanin to ten, który swoim życie, swoją postawą ma ogłaszać obecność Żywego Boga pośród ludzi. Tego Boga, któremu nie jestem obojętny, który się mną opiekuje, który zna nawet liczbę moich włosów… Który mnie utkał pod sercem mojej mamy, ma dla mnie piękny ale i wymagający plan na życie (pisałem o tym wczoraj).

Może tak słabo jest z tym naszym życiem chrześcijańskim, z tym naszym byciem heroldami Boga, bo nie słuchamy tego, co On ma do powiedzenia, a jeśli nie słuchamy to i w to nie wierzymy

Szukałem jakiejś grafiki, która by opisała to, co dziś chodzi mi po głowie. Ten wyrastający między kamieniami pęd, chyba będzie najlepszy.

Ile potrzeba odwagi, woli życia i wzrostu by przecisnąć się między różnymi kamiennymi płytami w naszym życiu. Pomyśl o tym wszystkim, co każdego dnia przeszkadza Ci w rozwoju, w miłości, w zbliżaniu się do Boga, do drugiego człowieka. Sporo tego się nazbiera. A Jezus mówi – wzrastaj! Odważnie! Przebijaj się przez to wszystko i pnij się ku górze! Jestem z Tobą!

primi sui motori con e-max