#JednoSłowo 2017

Spotkanie

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Lipiec_22_07_17.jpgŚwięto św. Marii Magdaleny

Czytam dzisiejszą Ewangelię i myślę, o tym jak uczy nas ona przeżywania dobrych spotkań. Z Bogiem – na modlitwie, ale także z drugim człowiekiem – w swojej codzienności.

Trzy cechy czy jak kto woli – wskazówki, wyczytuję w tym dzisiejszym fragmencie.

1) Chcieć się spotkać. Choć Maria Magdalena wie, że Jezus nie żyje, to jednak chce się z Nim spotkać. O świcie pierwszego dnia tygodnia idzie do grobu.
Coś chyba jest nie tak z naszymi relacjami, że bardzo często uciekamy od spotkań z drugim człowiekiem. Wolimy funkcjonować w swoim świecie, realnym bądź wirtualnym, i raczej nie chcemy nikogo doń zapraszać. Mógłby nam w tym świecie coś pozmieniać, nabałaganić.

2) Spotkać się w prawdzie. Jezus zwraca się do Marii Magdaleny po imieniu i wtedy i ona Go rozpoznaje. Prawdziwe spotkanie jest możliwe dopiero wtedy, gdy stajemy przed sobą w prawdzie, gdy nie udajemy kogoś kim nie jesteśmy. Nie zakładamy masek pozorów. Odważyć się być prawdziwym w spotkaniu z Bogiem i z drugim człowiekiem.

3) Spotkać się w wolności. Gdy Maria Magdalena przypadła do nóg Jezusa, stanowczo mówi jej „Nie zatrzymuj mnie”. Gdy ktoś wygłodniały relacji, doświadczy ich – w pierwszym odruchu może być „zachłanny”, może się wręcz „przyssać” do drugiej osoby. To bardzo szybko niszczy relacje. Miłość może rozwijać się tylko w pełnej wolności. 

primi sui motori con e-max