#JednoSłowo 2017

Kamień

b_250_252_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Sierpien_08_08_17.jpgWtorek 18 tygodnia zwykłego

Najnowszy odcinek „Gry o tron” kończy się sceną, w której jeden Jaymie Lanister, w pełnej zbroi wpada jak kamień w wodę. Oczywiście potem od razu następują napisy końcowe, tak więc cały tydzień fani serialu muszą czekać na rozwiązanie zagadki jak potoczą się dalej jego losy.

Grzech dopada nas na różne sposoby. Czasem grzech snuje się jak delikatna, toksyczna pajęczyna, zatruwająca życie człowieka i jego otoczenia. Tak jak w dzisiejszym pierwszym czytaniu z ks. Liczb. Pomówienia, plotki, oszczerstwa, małe i większe kłamstewka, nieuświadomione kompleksy… to wszystko może tak zacisnąć się wokół naszego serca, że ani się obejrzymy, a jesteśmy praktycznie martwi. Owinięci takim kokonem grzechu zostajemy sami – jak trędowata Miriam.

Innym razem wpadamy w grzech jak kamień w wodę. Chwila nieuwagi i siedzimy w łajnie po uszy. Z powodu naszej niewiary w Bożą obecność i działanie w naszym życiu. Tak jak Piotr w dzisiejszej Ewangelii. Albo z powodu swojej brawury i pozornie doskonałej okazji na zwycięstwo – jak Jaymie Lanister.

Nie ważne jednak w jaki sposób w ten grzech wpadliśmy, ważne byśmy w nim nie zostali. Wołajmy o pomoc: Panie, ratuj mnie!

primi sui motori con e-max