#JednoSłowo 2017

Sztafeta

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Sierpien_16_08_17.jpgŚroda 19 tygodnia zwykłego

Czytam dzisiejszą Liturgię Słowa i myślę, o polskiej drużynie sztafetowej kobiet, która na Mistrzostwach Świata w Londynie wywalczyła brązowy medal na dystansie 4x400 metrów. Niesamowite musi być to uczucie współtworzenia czegoś wielkiego, współgrania ze sobą poszczególnych biegaczy, myślenia nie tylko o swoim osobistym wyniku, ale o wyniku całego zespołu.

Można swoją wiarę przeżywać bardzo indywidualnie, w pewien sposób „punktowo” tylko tutaj i teraz. Dzisiejsze czytania podkreślają, że nasze życie wiary jest bardziej sztafetą, w której przekazujemy następnym to, co sami otrzymaliśmy od innych. Tak jak w przypadku Mojżesza, który przekazuje wkłada swoje ręce na Jozuego by przekazać mu dar mądrości, ale także tak jak w dzisiejszej Ewangelii, w której słyszymy o słowie napomnienia, które przekazywane jest we wspólnocie i w odpowiedzialności za wspólnotę.

Niech to będzie dla nas okazja do tego, by dziś zastanowić się nad tym i podziękować Bogu za tych, którzy przekazali mi dar wiary. Pomyślmy jednak także o tym, w jaki sposób i komu tę pałeczkę przekazujemy dalej. Jesteśmy biegaczami w sztafecie wiary, łaski i dobra. 

primi sui motori con e-max