#JednoSłowo 2017

Cały

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Sierpien_25_08_17.jpgPiątek 20 tygodnia zwykłego

Jezus zapytany przez uczonego w Piśmie o najważniejsze przykazanie, przytacza najpierw to, które mówi o miłości Boga, całym swym sercem, całą duszą i całym umysłem. To jest pierwsze i najważniejsze przykazanie, a drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Tu także zawarte jest to wezwanie do „całości”, do kochania w pełni, bez precedensów.

Jestem absolutnie świadomy, że noszę w sobie wiele odruchów, które ograniczają, albo wykrzywiają moją miłość, które przeszkadzają mi kochać w całości. Stawiam granice w moich relacjach z bliźnimi i w moich relacjach z Bogiem. Mój egoizm zaś wykrzywia moją miłość siebie.

Bóg doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Pomimo to zaprasza mnie do miłości pełnej, do przełamywania tych ograniczeń. On daje mi siebie całego, bez ograniczeń. To bardziej ja Go ograniczam, przyjmując nie wszystko co mi daje.

Pisałem już kiedyś o mobilności, o gibkości naszego ciała, o tym jak jest ona potrzebna w życiu sportowca, ale też w życiu codziennym. Pisałem również o tym, że możemy ją wyćwiczyć, że zastane i przykurczone mięśnie można rozciągnąć, nadać im gibkości i zwinności. „Mięsień serca” odpowiedzialny za zdolność do miłości, również można rozciągnąć, tak, żeby był w stanie maksymalnie dużo innym ofiarować i maksymalnie dużo przyjąć. Nie łudź się, że będziesz potrafił przyjmować miłość całym sercem, jeśli nie potrafisz jej całym sercem dawać.

Powodzenia w ćwiczeniach!

primi sui motori con e-max