#JednoSłowo 2017

Szepty

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Wrzesien_14_09_17.jpgŚwięto podwyższenia Krzyża Świętego

Szepty, rozmowy na przerwie w pracy, małe tajemnice i sekreciki, lekko wyrażane oceny innych, obmowy, narzekanie i utyskiwanie na słabości najbliższych i współpracowników… To są nasze współczesne szemrania, które rodzą się zwykle wtedy, gdy coś nie idzie tak, jakbyśmy chcieli, wykracza poza nasze plany. Nie wszystkie te szepty są złe, ale mam takie doświadczenie, że bardzo łatwo przekształcają się one w „węże o jadzie palącym”, które zabijają piękno i życie w relacjach między nami. 

Utyskujemy na innych, narzekamy na przeciwności, na problemy. Jest tego tak wiele, że umiera w nas nadzieja na jakieś dobre rozwiązanie. Kręcimy się wkoło próbując uciec przed jadem węży, które sami wyhodowaliśmy, dziwiąc się, że tak wiele dobra po prostu umiera.

Dzisiejsze święto podpowiada co zrobić w tych wszystkich sytuacjach, w których mamy nieodpartą ochotę narzekać, pokątnie obmawiać, w różnoraki sposób szemrać. Postaw w środku tych wszystkich problemów i przeciwności krzyż Jezusa. Droga do Krzyża także zaczęła się od szemrania faryzeuszy i uczonych w Piśmie. Ale ostatnie Słowo, na Krzyżu donośnym głosem wypowiada Bóg: mówi „Kocham Cię”!

Wyszeptaj Bogu, co Ci w duszy gra, co kąsa Twoje serce, kto przyprawia Cię o drżenie serca i pozwól Jemu powiedzieć w tych wszystkich sprawach ostatnie Słowo – Słowo Życia!

Sporządził więc Mojżesz węża z brązu i umieścił go na wysokim palu. I rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża z brązu, zostawał przy życiu. (Lb 21, 9)

A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony”. (J 3, 14 – 17)

primi sui motori con e-max