#JednoSłowo 2017

Posłaniec

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Pazdziernik_2_10_17.jpgWspomnienie Aniołów Stróżów

Jedną z pierwszych modlitw jakich się uczymy w życiu jest modlitwa do Anioła Stróża. Tak prosta i pełna zaufania w moc Opiekuna, którego Bóg daje człowiekowi. Dziecko doskonale wie, że samo jest słabe, dlatego chętnie przyjmuje każdą pomoc i obronę.

Ale gdy dorastamy, gdy się usamodzielniamy wtedy też bardzo często zapominamy o swoim Aniele Stróżu. Wydaje się On być nam już niepotrzebny. Sami przecież dajemy sobie radę.

A jednak Słowo Boże mówi wyraźnie, nie ograniczając wieku człowieka, że mamy słuchać jego wskazówek: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie

Kościół łączy te wezwanie Starego Testamentu, z obrazem dziecka i jego ufności. Trzeba rzeczywiście dziecięcego serca, obojętnie ile ma się lat – by przyjąć pomoc Boga, który posyła do nas swoich posłańców. 

primi sui motori con e-max