#JednoSłowo 2017

Powrót

b_250_249_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Pazdziernik_10_10_17.jpgWtorek 27 tygodnia zwykłego

Wczoraj w Liturgii Słowa słuchaliśmy o ucieczkach, które zawsze zaczynają się od zamknięcia człowieka na Boże wezwanie, na Boże Słowo. Każda życiowa ucieczka zaczyna się od mojego nieposłuszeństwa temu, do czego Bóg mnie zaprasza tutaj i teraz. I każda ostatecznie prowadzi do życiowego chaosu. W raju uciekający przed Bogiem Adam wpada „w krzaki”, Jonaszowe uciekanie kończy się potężną burzą morską, człowiek z wczorajszej ewangelii uciekający z Miasta Bożego zostaje pobity przez zbójców.

Dzisiejsza liturgia chce nam opowiedzieć o powrocie uciekiniera. Nietrudno się domyślić, że zaczyna się on od postawy Marii z Betanii, która nie zważając na domowe obowiązki, zabieganie, siada u stóp Jezusa i po prostu słucha. Jonasz zamknięty w brzuchu ryby przez trzy dni modli się, rozmawia z Bogiem – dojrzewa do tego, żeby wypełnić to, do czego Bóg go zaprosił.

Nie jest to łatwe pośród różnych obowiązków i codziennych zadań znaleźć czas na słuchanie Słowa, ale to jedyny sposób, by te nasze obowiązki nie przemieniły się w życiowy chaos. Słowo porządkuje nasze życie. Usiądź więc i czytaj, słuchaj Żywego Słowa. 

primi sui motori con e-max