#JednoSłowo 2017

Ogień

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Pazdziernik_26_10_17.jpgCzwartek 29 tygodnia zwykłego

Niepokojące jest to dzisiejsze Słowo. Idzie w całkowicie w poprzek naszego codziennego myślenia. Przecież my nie chcemy wprowadzać podziałów. Trzeba łączyć, jednoczyć, być tolerancyjnym, budować wspólnotę. To są hasła klucze, a właściwie wytrychy, którymi posługuje się współczesny świat, by złamać nasze serce. Uciekamy przed wszystkim, co mogłoby wzbudzić niepokój, zburzyć społeczne status quo.

Ale Jezus mówi coś całkowicie innego. Tam gdzie człowiek odrzuca grzech, wybiera prawdę, ewangelię, życie z Bogiem – zawsze będzie budzić to sprzeciw, zawsze będzie kogoś parzyć, zawsze będzie rodzić podział. Czy to znaczy, że wszyscy kłótliwi ludzie wypełniają posłannictwo Jezusa? Bo wprowadzają podziału, wzbudzają kłótnie i konflikty. Nie!

Kiedy kowal chce złączyć dwa kawałki metalu ze sobą, to najpierw rozgrzewa je w ogniu. W ogniu bowiem wypalają się zanieczyszczenia i następuje naprawdę trwałe połączenie. Jezus przychodzi do nas z ogniem Ducha miłości i prawdy by połączyć nas ze sobą. On pragnie prawdziwej jedności, a nie jej pozorów. A taka jedność rodzi się tylko w ogniu, który wypala grzech i zło z naszych serc, uzdalniając nas do budowania wspólnoty z innymi.

primi sui motori con e-max