#JednoSłowo 2017

Fantazja

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Listopad_06_11_17.jpgPoniedziałek 31 tygodnia zwykłego

To takie naturalne, że organizując imprezę, chcę przede wszystkim spotkać się ze znajomymi, przyjaciółmi, z rodziną. Chcę swobodnie rozmawiać i śmiać się. Po prostu dobrze się bawić. Być z tymi, przy których nie muszę nikogo udawać. Być u siebie.

A Jezus mówi, zrób coś absolutnie szalonego. Idź dokąd inni nie chcą iść. Spotkaj się z tymi, z którymi nikt nie chce się spotkać. Po prostu daj się ponieść fantazji w okazywaniu miłości innym, a doświadczysz miłości o jakiej nie śniłeś i jakiej nie jesteś nawet sobie w stanie wyobrazić.

W dzisiejszym fragmencie listu do Rzymian Św. Paweł pisze o bezmiarze i różnorodności sposobów na jakie działa Bóg i okazuje nam swoją miłość. To trochę tak jak z zakochanymi, którzy szukają najbardziej zwariowanych sposobów, by powiedzieć właściwie jedno – kocham Cię. Ileż w tym wszystkim fantazji, pomysłowości, spontaniczności… Tak właśnie robi to Bóg względem człowieka.

I jedyne czego chce, to tego by mu na tę miłość odpowiedzieć w sposób równie szalony i pełen fantazji.

Módlmy się dziś, by nie zabrakło nam fantazji, pomysłowości w okazywaniu miłości Bogu, drugiemu człowiekowi i samemu sobie.

 

 

primi sui motori con e-max