#JednoSłowo 2017

Brat

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Listopad_30_11_17.jpgŚwięto św. Andrzeja, Apostoła

Przewrotne powiedzenie głosi, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Czasami niestety rzeczywiście tak jest. Ale dzisiejsze święto otwiera nas na całkowicie inny rodzaj relacji rodzinnych, taki jaki jest wolą Bożą dla nas i jakiego w głębi również szukamy. Jezus spotyka braci: Andrzeja i Szymona, prostych rybaków, którzy pociągnięci Jego słowem, zostawiają wszystko i razem idą za Nim. Rybacy ludzi.

Św. Jan Ewangelista opisuje tę scenę nieco inaczej. Andrzej spotyka Jezusa jako pierwszy i w tym spotkaniu dokonuje się coś tak wielkiego, że przyprowadza do Pana swojego brata Szymona. Pewnie nawet nie pomyślał o tym, że jego brat będzie „pierwszym papieżem”.

Brat to, ktoś z kim nie tylko łączą mnie więzy krwi, ale także ktoś dla kogo chcę samego dobra i piękna, kogo pragnę przyprowadzić do Jezusa, z kim chcę wyruszyć w drogę za Jezusem. To także ktoś, dla którego potrafię zrezygnować ze swoich aspiracji, pozwolić mu być pierwszym.

Niech dzisiejsze święto będzie dla nas zachętą do modlitwy za nasze rodzeństwo: braci i siostry. Byśmy potrafili dla siebie pragnąć największego Dobra, byśmy potrafili się nim z nimi dzielić i razem je przeżywać.

primi sui motori con e-max