Adwent 2017

Wejście

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Grudzien_18_12_2017.jpg18 grudnia / poniedziałek III tygodnia adwentu

Druga część adwentu rozpoczyna się w tym roku dla nas zwiastowaniem jakie przeżywa Józef we śnie. Zgoda Maryi na przyjęcie Odwiecznego Słowa pod swoje serce, teraz zostaje powierzona „opiece” zgody Józefa. Bóg nie wchodzi tylko w życie Maryi, ale także Józefa. Dla niego to „wejście Boga”, podobnie jak dla Maryi, także oznacza całkowitą zmianę życiowych planów. I dlatego Bóg „wyjaśnia” Józefowi te wszystkie wątpliwości, które rodzą się w Jego sercu.

Bóg, podobnie jak wszedł w życie tych dwojga młodych ludzi – Maryi i cieśli Józefa, pragnie także wejść w moje życie. To jest Jego odwieczne pragnienie – by na nowo być dla mnie Emmanuelem – Bogiem z nami, a konkretnie ze mną.

Możliwe, że się Go boję, bo nie chcę zmieniać mojego życia. Myślę, że chce mi zabrać to co jest dla mnie ważne i wartościowe. Albo też wstydzę się tego wszystkiego co nazbierało się w moim sercu. Możliwe, że przed Nim na co dzień uciekam – żyję jakby Go nie było. Jak miałbym Go więc przyjąć „od święta”.

To co Jezus chce wnieść w moje i Twoje serce, to nie zgroza i zniszczenie, wstyd i hańba, ale to pokój nowego życia. Nie wiem jak Ty, ale ja bardzo go pragnę. Przyjdź!

primi sui motori con e-max