WielkaNoc 2017

Rozpoznać

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Kwiecien_19_04_17.jpgŚroda Wielkanocna

Jeśli dobrze się zastanowić, to doświadczenie uczniów wracających z Jerozolimy do Emaus po doświadczeniach minionego tygodnia jest doświadczeniem wielu z nas. Wielkie plany, wizje, projekty, które w jednym momencie przysłowiowo „biorą w łeb”, walą się jak domek z kart. Czujemy się wtedy zwykle zawiedzeni, opuszczeni przez ludzi i przez Boga. Niech się jeszcze znajdzie drugi, podobny nam, to będziemy się pogrążali w narzekaniu i utyskiwaniu: „A myśmy się spodziewali…”.

Obietnica Chrystusa „Jestem z Wami, aż do skończenia świata” jest jasna i konkretna. „Jestem z Wami” także w takich chwilach. Tak jak w drodze do Emaus, często nierozpoznany. W tych chwilach wątpliwości warto sięgnąć do tej dzisiejszej Ewangelii i posłużyć się pedagogią Jezusa. By odzyskać nadzieję, by znowu Go rozpoznać!

Krok pierwszy, to „wygadać się” przed Bogiem, wyrzucić przed Nim całą żółć, która nagromadziła się w naszym sercu. On doskonale zna nasze serce, ale to my potrzebujemy wyrzucić te sprawy z siebie.

Krok drugi, to „słuchać co On chce mi odpowiedzieć” – otwórz Biblię, weź dzisiejsze czytania z Liturgii i czytaj, módl się tym Słowem, słuchaj go uparcie. To jest to Słowo, którym Bóg do Ciebie mówi.

I wreszcie krok trzeci: „Idź na Mszę św.” – przyjmij Go w Komunii Św., wpuść Jego Światło do swojego ciemnego serca.

Chrystus daje się nam poznać, ale trzeba na to czasu, trzeba przejść z Nim jakąś drogę. Razem z Nim nawet droga ucieczki staje się drogą powrotu do siebie.

primi sui motori con e-max