WielkaNoc 2017

Rozmawiać

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Kwiecien_20_04_17.jpgCzwartek Wielkanocny

Od wielu lat porusza mnie w dzisiejszej Ewangelii to jedno krótkie zdanie: „A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: Pokój wam!”.

Po spotkaniu w Emaus, uczniowie pędem wracają do Jerozolimy i dzielą się na gorąco tym, czego doświadczyli, jak rozmawiali z Jezusem w drodze, jak Go nie poznali, jak otworzyły się im oczy, gdy połamał dla nich chleb…

 Dzielą się swoim doświadczeniem spotkania ze Zmartwychwstałym Panem i to dzielenie sprawia Jego obecność. „Gdzie dwóch, albo trzech zebranych jest w moje imię, tam JA JESTEM pośród nich obecny”.

Bardzo trudno jest nam mówić w Polsce o naszym doświadczeniu spotkania z Panem Jezusem. To temat, który wywołuje wiele kontrowersji, z którym lepiej się nie afiszować w towarzystwie znajomych. Nawet udostępnienie na FB postu związanego z wiarą, dla wielu ludzi jest czymś wręcz niewykonalnym. Oznacza ono bowiem jasne zadeklarowanie swoich przekonań.

Tymczasem „Wiara rodzi się z tego co się słyszy…” i Bóg chce nadal posługiwać się naszymi ustami by mówić o Jego miłości do człowieka. Bóg chce przychodzić tam, gdzie o Nim się mówi! 

primi sui motori con e-max