WielkaNoc 2017

Impuls

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Kwiecien_26_04_17.jpgŚroda II tygodnia wielkanocnego

Kilka lat temu zachwycił mnie amerykański film „Podaj dalej”. Bardzo prosty w swoim przekazie, wręcz banalny, a może dlatego przejmujący. Mały chłopiec dostaje w szkole zadanie domowe, by pomóc trzem osobom. Wykonanie tego zadania – drobny impuls dobroci, uruchamia niesamowity łańcuszek dobra, który porusza cały kraj.

„Bóg Tak umiłował świat, że Syna swojego dał…”, posłał swego Syna, „by świat był przez Niego zbawiony”.  Ponad 50 razy św. Jan w swojej Ewangelii pisze, o tym, że Bóg posłał swojego Syna, aby świat został przez Niego zbawiony.

Ewangeliście musi bardzo zależeć na tym, żebyśmy pojęli wielkość tego Bożego starania o nasze zbawienie. Bóg chce dla człowieka samego dobra i zrobi wszystko, żeby nam to dobro dać. To On jest pierwszym źródłem, inicjatorem każdego dobra, które się dzieje w moim życiu. Nawet najmniejsze dobre działanie w Nim bierze swój początek, z Niego wyrasta.

Bóg, dając Syna dał impuls swojej miłości do człowieka. Ten impuls ma być impulsem do działania, do przekazania dobra dalej.

foto: NOBU@fotolia.pl

primi sui motori con e-max