WielkaNoc 2017

Ekspert

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Kwiecien_27_04_17.jpgCzwartek II tygodnia wielkanocnego

Kiedy chcemy się czegoś dowiedzieć np. z dziedziny budownictwa albo architektury, najlepiej zapytać o to, kogoś kto jest budowlańcem lub architektem i do tego praktykuje swój zawód. Jego wiedza, zweryfikowana przez doświadczenie, da nam możliwość uzyskania kompetentnej odpowiedzi. Zadanie pytania z budownictwa, komuś kto zawodowo zajmuje się naprawą samochodów albo sadzeniem drzewek, raczej nie da nam gwarancji uzyskania prawidłowej odpowiedzi.

Dokładnie w tym samym kluczu warto myśleć, zadając pytania najważniejsze, te które dotykają sensu mojego istnienia: skąd przychodzę?, kim jestem?, dokąd idę? Co będzie po śmierci? I jeszcze wiele innych. Każdy, prędzej czy później będzie musiał się z tymi pytaniami zmierzyć, samodzielnie poszukać na nie odpowiedzi.

Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże; a bez miary udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce.

Św. Jan podpowiada nam dzisiaj, kto jest Ekspertem w tej dziedzinie, kto nie tylko przeczytał o niebie, ale kto w nim jest. Jezus ma pełnię wiedzy o życiu – tym na ziemi i tym w niebie. Przekazuje nam wszystko to, co usłyszał i zobaczył u Ojca. I chce się tą wiedzą podzielić z każdym, kto będzie chciał Go słuchać i być Mu posłusznym. Tym bowiem, którzy są Mu posłuszni, którzy przyjmują Jego Słowo, nie tylko odpuszcza grzechy (Zbawia ich), ale udziela im również Ducha, którego sam ma bez miary.

Czy w różnych moich życiowych decyzjach, rozterkach, pytaniach, pytam z ufnością Jezusa? Czy On jest moim życiowym „Ekspertem”?

primi sui motori con e-max