WielkaNoc 2017

Zaprosić

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Maj_03_05_17.jpgUroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Dzisiejsza Liturgia Godzin (tzw. Brewiarz) w Godzinie Czytań w II czytaniu przytacza nam niezwykle przejmujący tekst: Śluby króla Jana Kazimierza, złożone dnia 1 kwietnia 1656 roku w katedrze Lwowskiej przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej. W czasie gdy niemal całość Rzeczypospolitej jest opanowana przez wojska Szwedzkie, kraj jest pogrążony w chaosie, Jan Kazimierz za namową swej małżonki uroczyście ogłasza Maryję Królową Korony Polskiej. 

Powierza jej wszystkie stany i wszystkie sprawy swojego Królestwa. Obiecuje poprawę losu najbiedniejszych, gdy tylko kraj zostanie wyzwolony z okupacji najeźdźców, a także propagowanie kultu Maryjnego we wszystkich zakątkach swojego Królestwa.

Oto syn Twój… oto Matka twoja… i od tej godziny uczeń wziął do siebie…

Z tronu Krzyża, prawdziwy Król powierza swój Kościół opiece swojej Matki i prosi, by ten wziął ją do siebie, by zaprosił ją do swojego życia, by pozwolił Jej stać się swoją Matką.

Być może w twoim sercu trwa wojna, trwa potop szwedzki, który zalewa twoje życie doświadczeniem grzechu, chaosu, zwątpienia… W makroskali to doświadczenie jest równie dotkliwe jak ów historyczny najazd Szwedów. Może więc dziś jest ten właściwy moment, żeby zaprosić Maryję do swojego życia, do swojego małego królestwa?

primi sui motori con e-max