WielkaNoc 2017

Reflektor

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Maj_10_05_17.jpgŚroda IV tygodnia wielkanocnego

Powoli nabierają tempa przygotowania do tegorocznego Koncertu Uwielbienia. Organizacja Warsztatów dla Chóru, plakaty, grafiki, sprawy logistyczne itp. Wiele różnych spraw, które trzeba „ogarnąć”, żeby wszystko zadziałało jak trzeba.

Po ubiegłorocznym Koncercie, starałem się słuchać uważnie uwag ze strony uczestników, ale także muzyków czy chórzystów. Co trzeba zmienić, co dopracować, na co zwrócić uwagę. Wiele razy słyszałem słowa uznania dla tzw. świetlika. To w żargonie scenicznym osoba, która odpowiada za oświetlenie sceny. Wiele osób podkreślało rolę światła scenicznego, które pomagało skupić uwagę na tym, co najważniejsze i doskonale harmonizowało z tekstami śpiewanych pieśni.

Dobrze ustawiony strumień światła wydobywa z ciemności to, co najistotniejsze.

Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby nikt, kto we Mnie wierzy nie pozostawał w ciemności.

To ostatnie, dramatyczne zaproszenie Jezusa do pójścia za Nim, do uwierzenia w Niego, w Jego słowo, do przylgnięcia całym swoim sercem do Jego serca – do życia w świetle Bożej miłości.

Do każdego z nas należy jednak decyzja o tym, czy chce chodzić w tym świetle Jezusa, czy też będzie błąkał się w ciemności, wspomagając się ewentualnie jakimiś małymi lampkami. 

primi sui motori con e-max