WielkaNoc 2017

Pamiętać

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Maj_11_05_17.jpgCzwartek IV tygodnia wielkanocnego

Św. Paweł wraz z towarzyszami z Pafos udają się przez góry do Antiochii Pizydyjskiej. Przez następne kilka dni będziemy słuchać w liturgii wygłoszonego w tamtejszej synagodze kazania. Swoje nauczanie zaczyna on od przypomnienia tego wszystkiego, co Bóg zdziałał dla narodu wybranego poprzez wieki. Przypomina im jak wyrażała się wierna troska Boga o człowieka.

Jakiś czas temu obejrzałem w internecie krótki film pt. Uwiecznij chwilę. Próbujemy uchwycić różne chwile naszego życia przy pomocy technologicznych gadżetów. Jednym ze skutków tego jest fakt, że nasze serce traci pamięć. Tracimy zdolność rozpoznawania w tych minionych chwilach tego, co jest dziełem dobroci Pana Boga dla nas.

Nie chodzi o rozpamiętywanie przeszłości, o rozdrapywanie ran, o upajanie się sukcesami… chodzi o to, że pamiętające o tym, czego doświadczyłem serce inspiruje mnie do działania, do pomnażania doświadczonego dobra.

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus myje swoim uczniom nogi, by dobrze sobie zapamiętali ten gest (uwierz drogi czytelniku, że nie da się takiej sytuacji zapomnieć), ale przede wszystkim po to, żeby ten gest naśladowali.

Pamiętać o dobru, którego doświadczyliśmy, po to, żeby mieć siłę do jego pomnażania – oto istota szczęścia. Wiedząc to, będzie błogosławieni, gdy według tego czynić będziecie.

primi sui motori con e-max