WielkaNoc 2017

Nauczyciel

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Maj_15_05_17.jpgPoniedziałek V tygodnia wielkanocnego

Doskonałym wyczuciem pedagogicznym wykazuje się św. Paweł w Listrze. Gdy mieszkańcy biorą go i Barnabę za greckich bogów, on wykorzystuje okazję, by otworzyć ich serca na Ewangelię o Chrystusie. Wykorzystuje to, co doskonale znają, by otworzyć ich oczy na całkiem nowe. 
Jezus mówi dziś o Duchu Świętym, który uczniów wszystkiego nauczy i przypomni im wszystko, co Jezus mówił. „Nauczanie” Ducha Świętego polega nie tyle na dodawaniu czegoś nowego (bo nauczanie Jezusa jest niezmienne – ani jedna kreska, ani jedna jota…). Duch Święty przypomina Słowa Jezusa i pomaga nam je zrozumieć tutaj i teraz, odkrywać coraz to nowe ich znaczenia i odniesienia do naszego życia. Wykorzystuje to, co znamy, co czytaliśmy czasem już wiele razy, aby otworzyć nasze serce na całkiem nowe.
Być może przyzwyczaiłeś się już do pewnych prawd wiary, schematów odczytywania słów Pisma Świętego, nie dostrzegasz nic nowego, co poruszyłoby Twoje serce. To dobry moment, by prosić Ducha Świętego o to, by jak dobry Nauczyciel otworzył moje serce na to, co całkiem nowe.
primi sui motori con e-max