WielkaNoc 2017

Okazja

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Maj_22_05_17.jpgPoniedziałek VI tygodnia wielkanocnego

Kiedy spotykają nas w życiu przeciwności, reakcja każdego z nas jest inna. Są tacy, których przeciwności motywują do działania. Wręcz karmią się przeciwnościami. Z odwagą podejmują je, jako kolejną okazję do rozwoju. Są również tacy, którzy wtedy, gdy coś nie idzie po ich myśli, wpadają w gniew i również je pokonują, ale z wielką agresją i zacietrzewieniem. U jeszcze innych przeciwności mogą budzić jakiś głęboki smutek, który powoduje, że rezygnują z działania, uciekają od nich.

Gdy na Facebooku pojawia się jakaś informacja dotycząca życia Kościoła, zwykle w komentarzach wybucha spór, w którym emocje często biorą górę nad argumentami. Wtedy te różnorodne stanowiska dają o sobie znać.

Tymczasem Jezus mówi wprost, że sprzeciw wobec wiary jest czymś normalnym. Jezus to wszystko zapowiedział. Zapowiada to wszystko nie po to, żeby nas wystraszyć, ale żeby nas na to przygotować. Nie zostawia nas z tymi trudnościami samych. Daje nam Ducha Świętego, który ma nam pomóc te wszystkie trudności przejść.

Trudne sytuacje przeżywane z Duchem Świętym nadal są trudne, ale właśnie dzięki temu – dzięki Jego obecności, stają się okazją do dawania świadectwa.

Czy wtedy, gdy coś się dzieje nie po mojej myśli, pamiętam o tym, że On to wszystko zapowiedział, że jest wtedy ze mną i że daje mi właśnie wtedy okazję do świadectwa?

primi sui motori con e-max