WielkaNoc 2017

Inny

b_250_249_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Maj_24_05_17.jpgŚroda VI tygodnia wielkanocnego

Wraz z upływem lat coraz więcej się dowiadujemy o sobie, o innych, o świecie, o Bogu. Zbieramy mnóstwo informacji, które budują nasz obraz rzeczywistości. Nieustannie porządkujemy ten nasz świat w myśl mniej lub bardziej uświadomionych reguł.

W naszej relacji z Bogiem również może nam się wydawać, że dużo wiemy. Czytamy przecież Słowo Boże, religijne książki, w jakiś tam sposób się formujemy.

Grecy, do których przemawia dziś Paweł na Areopagu, byli najwybitniejszymi przedstawicielami swojego narodu. W tym czasie Areopag był miejscem, w którym sprawowano władzę sądowniczą. Do ich zadań należało strzec prawa i moralności.

Paweł przychodzi do nich mówiąc o nieznanym Bogu, który wykracza daleko poza ludzkie wyobrażenia i zasady. On jest ich Stwórcą. A jednocześnie jest On bardzo bliski człowiekowi: w Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy.

Choć dał się nam poznać w swoim Synu, jest całkowicie Inny niż nam się wydaje, niż wszystko to, co sobie o Nim wyobrażamy. Nieustannie przekracza nasze myśli.

Możliwe, że w tym nawyku porządkowania świata po swojemu, uporządkowałem sobie już też Pana Boga. Włożyłem Go do odpowiedniej szufladki, którą wysuwam wtedy, gdy jest mi potrzebna. Dzisiejsze Słowo chce nam wyraźnie przypomnieć, że On jest INNY.

Bynajmniej nie zwalnia nas to z trudu poznawania Go. Wprost przeciwnie – otwiera przed nami perspektywę nieustannego zadziwienia i odkrywania w Nim i z Nim czegoś nowego. Jezus daje nam swojego Ducha, który ma nas doprowadzić do całej prawdy, aby On nas w ty poszukiwaniu prowadził i umacniał.

Pozwól dziś Bogu być INNYM niż Ci się wydaje. Pozwól Mu, żeby zaskoczył Cię swoją innością.

primi sui motori con e-max