Wielki Post 2017

Ulewa

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Marzec_7_03_17.jpgWtorek I tygodnia Wielkiego Postu

Wiosenny deszcz, nawet jak zacznie padać właśnie wtedy, gdy dopiero co umyłeś samochód, jest zawsze przyjemny. Zmywa brudne ulice i chodniki, pobudza ziemię do życia, które budzi się w ekspresowym tempie. Może nieco mniej przyjemne są wiosenne gwałtowne burze, ale i one mają swój urok, szczególnie jak w cieplejsze dni wieńczy je łuk tęczy na horyzoncie.

„Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb]'dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich: nie wraca do Mnie bezowocnie, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa”. (Iz 55, 10 – 11).

W Wielkim Poście poprzez naczynie łaski jakim jest liturgia Kościoła wylewa się na nas rzeczywiście ulewa Słowa Bożego. Każdy dzień to fragment, który jeśli na to pozwolimy – chce dotknąć i przemienić nasze serce.

Jednym z moich ulubionych filmów jest musical „Deszczowa Piosenka”. Najbardziej znaną sceną jest taniec zakochanego głównego bohatera granego przez Gene Kellego na ulicy zalanej deszczem.

I chyba o to chodzi także w tym czasie, abyśmy na nowo zakochali się w Bogu i dali się przemoczyć ulewie Słowa Bożego. Niech ono nas zmoczy, użyźni, a przede wszystkim wyda owoce w naszej codzienności.

primi sui motori con e-max