Wielki Post 2017

Kolekcja

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Marzec_18_03_17.jpgSobota II tygodnia Wielkiego Postu

Sam czasami się na to chwytam, że przygotowując się do spowiedzi, zaczynam myśleć o Panu Bogu jako o kimś, kto całą swoją uwagę koncentruje na moich grzechach i z lubością je analizuje i roztrząsa. Jeśli jeszcze do tego pomyślę, że On zna mnie o wiele lepiej niż ja sam, że moje serce nie ma dla Niego żadnych tajemnic, to wyłania mi się obraz Boga urzędnika skarbowego, który tylko czyha na moje potknięcie i wszystko dokładnie odnotowuje. Jak w wielkim archiwum... rzędy regałów ze skoroszytami zpaisanymi moimi grzechami i słabościami...

Dobrze, że Bóg daje nam takie słowo jak dziś. Gdy syn wraca do ojca, ma przygotowaną regułkę przyznania się do winy, a ojciec? Ojciec jakby w ogóle nie słyszy słów syna. W odpowiedzi na jego słowa, ojciec zwraca się do sług, by przygotowali ucztę. Taka jest odpowiedź Boga na moje grzechy.

I jeszcze fragment z proroka Micheasza, o Bogu, który wrzuca nasze grzechy w głębiny morskie… bo nie chce się nimi zajmować, lecz chce mnie otoczyć swoją miłością.

Panie Boże, dzięki Ci, że nie kolekcjonujesz moich grzechów, ale po prostu mnie kochasz. Naucz mnie bym również nie koncentrował się na swoich grzechach, ale z ufnością oddawał je Twojemu miłosierdziu.

foto: Jamie Taylor

primi sui motori con e-max