Wielki Post 2017

Cel

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2017_JednoSlowo_Sierpien_15_08_17.jpgUroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Najbardziej przejmującym i smutnym dla człowieka jest stan jego duszy, serca i umysłu, w którym dochodzi do przekonania, że jego życie jest bezcelowe, że jest pozbawione sensu. To są zwykle najtrudniejsze chwile naszego życia, które stawiają nas przed najważniejszymi pytaniami odnośnie nas samych i naszego miejsca w świecie.

Bardzo wiele osób decyduje się targnąć na swoje życie właśnie z powodu braku odpowiedzi na pytanie o sens, o cel swojego życia.

Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam na nowo, o tym, że nasze życie ma cel, a więc i ma sens. Nie jest bezładnym błąkaniem się po pustkowiach, ale bardzo jasno określoną wędrówką, pielgrzymką – do Nieba! Maryja wskazuje nam dziś drogę, jak gwiazdy wskazują drogę żeglarzom.

Ta droga zaczyna się od wyjścia ze swojego grajdołka i prowadzi przez pokorną i ochotną służbę drugiemu człowiekowi (Maryja, która idzie usłużyć Elżbiecie), a także przez dziękczynienie (Maryja, która wyśpiewuje Magnificat).

Być może trudno jest Ci odnaleźć swoje miejsce i cel swojego życia? Maryja poszła z pośpiechem w góry. Nie spodziewaj więc, że Twoje poszukiwanie będzie spacerkiem po parku. Podejmij wysiłek wyjścia do drugiego, zobaczenia jego potrzeb, usłużenia mu, bądź za tę możliwość wdzięczny. W czasie tej drogi, w czasie służby, wiele się wyjaśni, nabierze sensu… tylko zdecyduj się wyruszyć.

Nasze życie nie jest bezcelowe, bezsensowne. Cel jest jasno określony, droga do tego celu także. Trzeba „tylko” jeszcze mojej decyzji i zaangażowania.

primi sui motori con e-max