#JednoSłowo 2018

Wybrany

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Styczen_22_01_18.jpgPoniedziałek 3 tygodnia zwykłego

Piękna scena, którą przedstawia nam dzisiejszy fragment z 2 Sm. Starszyzna ludu przychodzi do Dawida i prosi go, by był królem nad całym Izraelem. Wybór, którego przed laty dokonał Bóg, patrząc w serce Dawida, teraz się dopełnia, staje się faktem. Dawid jest królem Izraela.

Ta scena jest zapowiedzią objęcia królowania przez Potomka Dawida – Chrystusa. Królowania, które obejmie nie tylko naród wybrany, ale całą rzeczywistość.

Jezus Król całego wszechświata nie chce narzucać swojej władzy nikomu. Choć jest Królem w najpełniejszym znaczeniu tego słowa, to jednak nadal chce być wybrany – przez każdego człowieka, Królem jego życia.

Mogę przyjść do Jezusa i jak starcy Izraela wybrać Go na Króla swojego życia, zaufać Mu, powierzyć się Jego opiece i prowadzeniu. A mogę jak uczeni w Piśmie z dzisiejszej Ewangelii, odrzucić Jego panowanie, działając po swojemu. 

Przyjmij, Panie, całą moją wolność; przyjmij pamięć, rozum i całą wolę. Cokolwiek mam i posiadam, Tyś mi to dał. Wszystko to zwracam Tobie i całkowicie poddaję panowaniu Twojej woli. Daj mi tylko miłość ku Tobie i Twoją łaskę, a będę dość bogaty; niczego więcej nie pragnę.
 

 

primi sui motori con e-max