#JednoSłowo 2018

Nic

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Luty_12_02_18.jpgPoniedziałek 6 tygodnia zwykłego

Czasami nosimy w sobie żal, że mimo naszych usilnych starań, nic się nie zmienia w naszym życiu. Jak rozmówcy Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, zniecierpliwieni domagamy się jakiejś zmiany, jakiegoś znaku. A tymczasem nic się nie dzieje.

Święty Jakub, którego początek Listu dziś czytamy, podpowiada nam, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest nasza niewiara, która rodzi wątpliwości i powoduje, że brak nam wytrwałości w działaniu, rezygnujemy z podjętych wysiłków jak morska fala, która jak szybko przybija do brzegu, tak szybko od niego odpływa.

Marzymy o zdobywaniu życiowych czy duchowych szczytów, ale przy pierwszych trudnościach rezygnujemy, twierdząc, że to jednak nie dla nas, że to bez sensu.

Bóg chce zdziałać cuda w naszym życiu, ale chce też naszego zaangażowania, naszej wiary (jakkolwiek ją rozumiemy). Kiedy jej zabraknie, to jedyne co Bogu pozostaje w takiej sytuacji, to westchnąć. Na szczęście Jego westchnienie jest tym westchnieniem, które nie jest wyrazem rezygnacji, ale tym, które wzywa Ducha Świętego. 

primi sui motori con e-max