#JednoSłowo 2018

Braki

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Luty_13_02_18.jpgWtorek 6 tygodnia zwykłego

Taktyka szatana z ogrodu rajskiego, której głównym założeniem jest koncentrować naszą uwagę na tym, czego nie ma, czego nam brakuje, co jest poza naszym zasięgiem, w swoim podstawowym założeniu pozostaje niezmienna i co ciekawe nadal skuteczna w kuszeniu człowieka.

Uczniowie w dzisiejszej Ewangelii są skoncentrowani na tym, że mają tylko jeden chleb w łodzi, że zabraknie im pożywienia. Słysząc ich dyskusję Jezus przypomina im te wszystkie wydarzenia, które razem przeżyli, a które pokazywały, że Bóg zawsze troszczy się o potrzeby człowieka, że daje nam wszystko, co potrzebne do życia. On jest bowiem Bogiem tego, co „jest”, a nie tego, czego „nie ma”.

Siły pokusy koncentrowania się na tym, czego mi brakuje, doświadczamy niemal każdego dnia. Bóg odpowiada na nią niezmiennie tak samo: „daję Ci wszystko czego potrzebujesz do życia, do szczęścia”. Pracuj, rozwijaj to, pomnażaj, dziel się tym z innymi. On jest biznesmenem, który nieustannie inwestuje w każdego człowieka i jedyne czego pragnie, by zainwestowany kapitał był jak najlepiej wykorzystany. Jesteśmy powołani nie do tego, aby koncentrować się na naszych brakach i słabościach, ale na tym, by rozwijać dobro, które On nam nieustannie daje.

Diabeł chce byśmy skupiali nasze serce na tym, czego nie mamy, rozbudza niepotrzebne pragnienia, po to, by odwrócić nas od tego wszystkiego co dostaliśmy od Boga.

Spróbuj dziś odwrócić swój wzrok od tego, czego nie masz, czego Ci brakuje, a skup się na rozwijaniu tego, co Bóg Ci dał. 

 

primi sui motori con e-max