#JednoSłowo 2018

Gwiazdki

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Maj_28_05_18.jpgPoniedziałek 8 tygodnia zwykłego

Radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń… (1 P 1, 6)

Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości…
Jezus rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko (…) i chodź za Mną.
(Mk 10, 17 – 27)

Mam bardzo osobisty stosunek do czytanego dziś fragmentu Listu św. Piotra. To słowa, którymi bardzo delikatnie, a jednak stanowczo ujął moje serce Pan Bóg na samym początku mojej drogi seminaryjnej. W bardzo konkretny sposób zobaczyłem wtedy, że Bóg zapraszając mnie do przygody ze sobą nie owija w bawełnę, nie daje do podpisania umowy z warunkami pisanymi pod gwiazdką, małym druczkiem, którego nie jestem w stanie przeczytać i zrozumieć.

Kiedy Bóg zaprasza, powołuje do przeżycia przygody z sobą, daje człowiekowi swoje błogosławieństwo. Wraz z nim idzie gwarancja Jego troski i zaangażowania, ale jednocześnie nie ma wyręczania z konieczności osobistej pracy nad sobą i pokonywania trudności. On nie chce przeżywać mojego życia za mnie, lecz zaprasza mnie bym przeżył życie z Nim. W bliskiej, osobistej relacji z Nim.

Nie mogę i nigdy nie mogłem się pochwalić tym, że od swojej młodości przestrzegałem Jego przykazań. I Bóg doskonale o tym wie. A mimo tego wszystkiego, zaprasza i wzywa. Bez żadnych dodatkowych warunków, bez gwiazdek w umowie – w prawdzie.

primi sui motori con e-max