#JednoSłowo 2018

Zakochani

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Marzec_04_03_18.jpgIII niedziela Wielkiego Postu (Rok B)

Marzec przywitał nas siarczystymi mrozami. Ale im bardziej temperatura spada, tym mocniej myślimy o nadchodzącej wiośnie. Pewnie jak co roku dla wielu młodszych i starszych to wiosna okaże się tym czasem, w którym się po prostu zakochają. Romantyczne spacery trzymając się za ręce, drobne upominki, godziny spędzone na rozmowach, które dla innych wydają się być bezsensowne. No i to nieustanne pragnienie by zawsze być przy ukochanej osobie, by nic nam nie przeszkadzało. Wszystko inne jest gdzieś obok. Jesteśmy tylko we dwoje…

Wspaniałe uczucie zakochania, które może stać się pierwszym krokiem do dojrzałej miłości, które otwiera serce człowieka i powoduje, że nieco kruszeje mur naszego egoizmu (choć de facto w zakochaniu jeszcze sporo tego egoizmu jest).

Ten obraz zakochanych dobrze opisuje pragnienie Boga, który chce by nic nie przeszkadzało Mu w spotkaniu z człowiekiem. Bóg, który jest tak zakochany w człowieku, że wręcz o niego zazdrosny: Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

Spróbuj zaproponować zakochanej osobie coś, co przeszkodziłoby w spotkaniu z jej ukochanym/ukochaną. Albo tego nie zrobi, albo będzie się kłócić, żeby to przesunąć czy w ogóle pominąć. Nic nie jest ważniejsze od spotkania z tą ukochaną osobą. Dlatego właśnie zakochany bezgranicznie w człowieku Bóg mówi: proszę Cię, niech nic między nami nie stoi, żaden inny bożek, nic! Dlatego Chrystus, wchodząc do świątyni na wywraca stoły przekupniów i bankierów na dziedzińcu pogan… bo one uniemożliwiały spotkanie z Bogiem nie – żydom.

Rezygnujemy z wielu rzeczy w Wielkim Poście. I bardzo dobrze! Ale ważne by nie stracić motywacji, dlaczego to mamy robić? By nic nie przeszkadzało nam w spotkaniu z Bogiem! Taki jest cel: By można było bardziej i piękniej spotkać się z Tym, który zakochał się we mnie.

primi sui motori con e-max