#JednoSłowo 2018

Decyzja

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Marzec_12_03_18.jpgPoniedziałek 4 tygodnia Wielkiego Postu

Facebooku jest możliwość stworzenia tzw. wydarzenia. Ułatwia ono dotarcie z dokładną informacją do potencjalnych uczestników spotkania. Każda z wirtualnie zaproszonych osób może zadeklarować swoją obecność, co istotnie pomaga w organizacji. Problem jednak w tym, że o ile jakiś czas temu można było wybrać trzy opcje: będę / nie będę / nie wiem, teraz zmieniono je na jestem zainteresowany / wezmę udział / zignoruj. Zmieniono także opcję domyślną. Teraz jest nią jestem zainteresowany. Jeśli nie podejmiesz decyzji, to organizator dostaje informację, że jesteś zainteresowany, ale nie ma pewności czy będziesz czy nie. Możesz w ostatniej chwili zrezygnować. Nie musisz podejmować konkretnej decyzji o tym, jak się zachowasz.

Znaki i cuda, które robi Jezus w Ewangelii, zawsze przede wszystkim są zaproszeniem do wiary. Ale wiary rozumianej nie tyle jako chwiejne uczucie, z którego może, ale wcale nie musi nic wyniknąć, lecz wiary jako konkretnej decyzji pójścia za Jezusem, przylgnięcia do Niego na dobre i na złe. Decyzji wzięcia udziału w tym wszystkim, co On mi zaproponuje.

Urzędnik królewski, o którym słyszymy dziś w Ewangelii, po tym gdy usłyszał, że jego syn został uzdrowiony nie stwierdził, że jest zainteresowany ofertą Jezusa, ale podjął konkretną decyzję wiary. Gdy tylko usłyszał, o której syn został uzdrowiony i zreflektował, że stało się to dokładnie w tej chwili, w której Jezus powiedział – podjął decyzję uznania Jezusa za prawdziwego Boga. Ta decyzja objęła jego jak i jego domowników.

Jezus zaprasza do wiary. Czy podejmę konkretną decyzję? A może dalej będę tylko niezobowiązująco zainteresowany?

primi sui motori con e-max