22.02.2012 - Ojciec odda

Środa Popielcowa

Kiedy kilka lat temu zakładałem firmę. Zastanawiałem się czy nie zamówić wizytówek, aby się rozreklamować. W końcu jednak zauważyłem, że nie jest mi to potrzebne, gdyż przecież i tak wciąż mam zlecenia. Co więcej, jest ich dokładnie tyle, ile jestem w stanie wykonać. No właśnie: przecież zawsze modlę się, aby Pan dawał mi pracę na utrzymanie rodziny. A więc nie mogę dziwić się, że On zajmuje się planowaniem.

Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane (Mt 6,31-33). W każdej sprawie: szukasz żony lub męża, dobrze pracujesz i szukasz uznania szefa (podwyżki), uczyniłeś coś, za co chciałbyś być pochwalony: nie trąb przed sobą, nie promuj, nie reklamuj siebie. Nie trąb przed sobą, ale wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie (patrz: Mt 6, 1-6. 16-18).

Czy naprawdę wierzysz, że wszystko jest w ręku Boga, że to wszystko, czego potrzebujesz, a czego nie masz, będzie Tobie dodane? Psalmista mówi: Daremnym jest dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna - dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyle daje On i we śnie tym, których miłuje (Ps 127, 2).

podpowiada Tomasz Kamiński
primi sui motori con e-max