28.11.2012 - takie proste i wspaniałe!

Środa XXXIV tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 21,12-19):

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Minutka ze Słowem:

takie proste i wspaniałe!

Niedawno słyszeliśmy świadectwo człowieka, który był uczestnikiem rekolekcji dla mężczyzn. Na czas tych rekolekcji zmuszony był  wziąć urlop. Ponieważ troszeczkę obawiał się reakcji kolegów i szefa,  na poczekaniu wymyślił małe kłamstewko, które miało przykryć  prawdziwy cel.  Wstał i powiedział: Wstydzę się tego i zapowiadam, że od tej pory będę mówił prawdę!

Takie proste i takie wspaniałe. Duch Święty działa! Chwała Panu!

Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić  (Łk 21, 17).

podpowiadają Renia i Andrzej Łukasiewiczowie

primi sui motori con e-max