1.12.2012 - betlejemska mizeria?!

Sobota XXXIV tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 21, 34-36):

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».

Minutka ze Słowem:

betlejemska mizeria?!

Szybkimi krokami zbliżają  się święta Bożego Narodzenia.  Przed nami okres przedświątecznych przygotowań. Każdy będzie chciał przeżyć go w jak najlepszej atmosferze: w gronie rodzinnym,  przy pięknie przyozdobionej choince i suto zastawionym stole.

Ale czy czas przedświątecznych przygotowań nie przysłoni nam prawdziwego sensu i celu świąt Bożego Narodzenia? Czy wśród tych wspaniałych kolorowych strojów i ozdób,  wyszukanych potraw i prezentów, będziemy mogli, potrafili i chcieli, zauważyć mizerię betlejemskiej stajenki? Czy będziemy chcieli w małym dziecku zobaczyć przychodzącego na świat Boga? Zbawiciela?

Panie daj nam łaskę, aby sprawy codzienne nigdy nie przysłoniły nam Ciebie. Amen.

podpowiadają Renia i Andrzej Łukasiewiczowie

primi sui motori con e-max