2015

16.07.2015 - pokrzepienie Jezusa - co oznacza?

Czwartek XV tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Mt 11, 28-30):

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

Minutka ze Słowem:

pokrzepienie Jezusa – co oznacza?

Jest mi ciężko, kłopoty życiowe mnie przygniatają. Jestem obciążony psychicznie, fizycznie, finansowo,  jestem utrudzony chorobą, konfliktem, strachem, niepewnością. Pan mówi do mnie: przyjdź, pokrzepię cię! O nareszcie, ktoś i to KTO, chce mi pomóc. Odpocznę, pokrzepię się, będzie mi lżej.  Przychodzę, oto jestem? Co dalej?  Weź moje jarzmo. Co??? Nie wiem co tutaj dalej powiedzieć. Jak to, mam dołożyć albo zamienić swoje jarzmo na TO, znacznie większe, przeogromne. To ma być wytchnienie? Weź i ucz się ode mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem…

Pan daje mi lekcję. Ukojenie zawsze znajdziesz w dzieleniu i w swojej postawie. Weź jarzmo, stań się pokorny, a to co dzisiaj wydaje Ci się nieznośne, co jest dla Ciebie strasznym utrapieniem i ciężarem, przestanie być źródłem trwogi dla Twojej duszy. Może dalej będzie obciążeniem, trudnością życiową, ale Twoja dusza będzie ukojona, uzyskasz perspektywę i radość.

Panie, dziękuję Ci za te słowa. Wiem, że mój los i moje sprawy nie są Ci obojętne i że muszę zmienić swoje nastawienie do wszystkiego co spotyka mnie w życiu.

podpowiadają Monika i Leszek Adamczykowie

primi sui motori con e-max