2015

21.07.2015 - obietnica

Wtorek XVI tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Mt 12, 46-50):

Gdy Jezus przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką».

Minutka ze Słowem:

obietnica

Gdy byliśmy dziećmi, to nie rozumieliśmy tych słów. Wydawały nam się troszkę dziwne, może nawet odrobinkę niestosowne. Prawda jest jednak całkiem inna: Jezus porównując słuchających i wypełniających wolę ludzi do swojej Matki, wcale jej nie ubliżył,  ale po raz kolejny dał nam dowód jak bardzo Mu zależy i jak bardzo kocha każdego człowieka. To piękne słowa wypowiedziane z mocą , to słowa wielkiej obietnicy!

Bóg mówi do każdego z nas: wypełniaj wolę Boga, a będziesz mi matką i bratem!

Prowadź mnie, o Boże, drogami jakimi Ci się podoba, zaufałam całkowicie woli Twojej, która jest dla mnie, miłością i miłosierdziem samym (św. Siostra Faustyna).

podpowiadają Renia i Andrzej Łukasiewiczowie

primi sui motori con e-max