2015

25.08.2015 - kim jestem?

Wtorek XXI tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Mt 23, 23-26):

Jezus przemówił tymi słowami: „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta”.

Minutka ze Słowem:

kim jestem?

Bezcenne i wartościowe dla mnie są te chwile kiedy w rachunku sumienia Bóg daje mi łaskę zgorszenia się moją obłudą, moim faryzeizmem, i wszelkim innym plugastwem, które siedzi nie odkryte we mnie. Stawanie w prawdzie o sobie zawsze boli, ale jest bezcenne i możliwe tylko z Jezusem i w świetle Jego Słowa. Zanim usłyszę nad sobą „biada wam” jest czas na refleksję i opamiętanie. Dziękuję Panie Jezu, że dajesz mi taką szansę codziennie.

Bardzo przepraszam za te chwile kiedy głośno oburzam się obłudą i faryzeizmem u innych. Tak łatwo przychodzi mi ocenianie niepoprawnych zachowań drugiego człowieka - przepraszam Cię Panie .

Panie, przenikasz i znasz mnie, 
Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję. 
Z daleka przenikasz moje zamysły, 
widzisz moje działanie i mój spoczynek 
i wszystkie moje drogi są Ci znane. 
Choć jeszcze nie ma słowa na języku: 
Ty, Panie, już znasz je w całości. 
Ty ogarniasz mnie zewsząd 
i kładziesz na mnie swą rękę. 

Zbyt dziwna jest dla mnie Twa wiedza, 
zbyt wzniosła: nie mogę jej pojąć. 

Gdzież się oddalę przed Twoim duchem? 
Gdzie ucieknę od Twego oblicza?

Ps 139

podpowiada Marysia Kowal

primi sui motori con e-max