2015

23.09.2015 - w modlitwie

Środa XXV tygodnia zwykłego

Ewangelia na dzisiaj (Łk 9, 1-6):

Jezus przywołał do siebie Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi demonami i chorobami, aby uzdrawiali. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali. Powiedział też do nich: "Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy, ani dwóch ubrań. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, zatrzymajcie się tam, dopóki nie będziecie  opuszczać tego miejsca. Jeśli w jakimś mieście was nie przyjmą, wtedy odejdźcie stamtąd i strząśnijcie proch z waszych nóg na świadectwo przeciwko nim". Wyruszyli więc i szli przez wioski, głosząc wszędzie Ewangelię i uzdrawiając.

Minutka ze Słowem:

W modlitwie

W uzdrowieniu duszy i ciała wartość modlitwy ma zasadnicze znaczenie. Bez modlitwy i bez głębokiej wiary w moc Bożą nie nastąpi zmiana czy ulga. W jakimkolwiek utrapieniu. Czymś najbardziej naturalnym jest kierowanie próśb do Pana Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwa. Wzajemna opieka modlitewna - jeden za drugiego - jest wyrazem jedności i miłości, a to bardzo się Panu Bogu podoba i staje się Jemu miłe. Dlatego tak ważne są modlitwy wstawiennicze w trosce o innych.

W modlitwie

W modlitwie chcę szukać
Ciebie  Panie Boże

Nie tylko w zaciszu
Pięknej świątyni

Ale także spacerując
Poznawać na dworze

Spotykać Ciebie
na każdym kroku

Z uśmiechem zasypiać
Budzić w objęciach Bożego uroku

Z drżeniem serca
Rozmawiać z Tobą skrycie

I cieszyć się tym
W pełnym zachwycie

Z  optymizmem
Krocząc radośnie w życie

Panie Jezu proszę o dar modlitwy, szczególnie w tych intencjach gdzie potrzebne jest uzdrowienie. Proszę o umiejętność wstawiania się za tymi, którzy potrzebują Twoich łask.

podpowiada Ela Dyrda

primi sui motori con e-max